Wesprzyj nas

Zespół KdM

Od 2004 roku działamy na rzecz dzieci i młodzieży, seniorów, organizacji pozarządowych oraz całej społeczności lokalnej Powiatu Białobrzeskiego. Nasza Fundacja pozyskała na realizację swoich celów ponad 4,5 mln złotych, które zostały przekazane w ramach: Programu Grantowego Działaj Lokalnie, Pracownia Umiejętności, YouthBank, Programu Białobrzeskie Centrum Obywatelskie, projektu Razem budujemy wspólne dobro, Programów Stypendialnych, projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz seniorów.

"Pomóż  nam  uczynić  widocznym  to,  co  bez  Ciebie  pozostałoby  w  ukryciu".  Buduj  z  nami  Fundusz  Rozwoju  Lokalnego,
który wykorzystamy na wspieranie lokalnych inicjatyw, programów edukacyjnych, rozwój III sektora i stypendia. Zostań Darczyńcą Fundacji i/lub jej wolontariuszem i miej wpływ na to, jakie jest miejsce, w którym mieszkasz!

Jak możesz nas wesprzeć?

  • Wpłacając dowolną darowiznę na realizację programów Fundacji

Zdefiniuj zlecenie stałe

Ustal w swoim banku stałe zlecenie na comiesięczny odpis na cele statutowe Fundacji. 
Możesz także wspierać konkretny program, który prowadzimy.

Dokonaj jednorazowej wpłaty

Przekaż nam darowiznę przelewem tradycyjnym w banku lub przekazem na poczcie.

 

Dane do przelewu:
"Koalicja dla Młodych" Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej
ul. Reymonta 11/6, 26-800 Białobrzegi
Bank Spółdzielczy w Białobrzegach
nr konta: 70 9117 0000 0022 8436 2000 0010
Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe

 

Wpłać teraz Online

Skorzystaj z przelewu elektronicznego i przekaż nam darowiznę za pomocą bezpiecznego systemu dotpay.

[JUŻ WKRÓTCE]

INFORMACJE DODATKOWE

Darowizny przekazane na działania Fundacji można odliczyć od podatku:

  • soba fizyczna do kwoty równej 6% dochodu przed opodatkowaniem (art. 26 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku od osób fizycznych),
  • soba prawna do kwoty równej 10% dochodu przed opodatkowaniem (art. 18 ust. 1 pkt. 1 i 7 ustawy o podatku od osób prawnych).

Potwierdzenie przelewu należy przechowywać 5 lat od dokonania darowizny.

 

  • Przekazując, co miesiąc "końcówkę" twojego wynagrodzenia (PAYROLL)

Mogą  Państwo  zorganizować  w swojej  firmie payroll  dla Fundacji. Możesz  również  podjąć  taką  inicjatywę  indywidualnie :)  Payroll
to program składki pracowniczej, uważany za najskuteczniejszą formę pomocy- regularną i celową. Program polega na regularnym, dobrowolnym  przekazywaniu  dowolnej  kwoty ("końcówki wynagrodzenia")  odliczanej  z  comiesięcznego  wynagrodzenia pracownika
na rzecz programów realizowanych przez Naszą Fundację: Program Grantowy Działaj Lokalnie, Programy Stypendialne, Programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży i seniorów oraz wsparcie III sektora w Powiecie Białobrzeskim.

Uczestnictwo w programie jest całkowicie dobrowolne,  a  zgłoszenia  przyjmowane  są  na  podstawie  osobiście podpisanej deklaracji,
od której w każdym momencie można odstąpić. Deklaracje należy wypełnić i dostarczyć swojemu pracodawcy. [DEKLARACJA DO POBRANIA]

 

Co zyskują Pracownicy?

W kolejnym roku kalendarzowym pracownicy otrzymują od działu księgowości zaświadczenie o sumie przekazanych w poprzednim roku darowizn, co uprawnia do odliczenia tych kwot od dochodu.

Poza tym pozostaje jeszcze satysfakcja moralna. Pracownicy czują satysfakcję, samospełnienie z powodu pomagania innym.

Z naszych doświadczeń wynika, że ludzie chętnie angażują się w taką formę pomocy, która jest łatwiejsza niż samodzielne dokonywanie wpłat na konto fundacji. Jest to również doskonała forma pomocy, generująca stabilne źródło finansowania dla organizacji społecznych.

 

Co zyskuje firma?

Program Payroll jest sposobem integrowania pracowników, jednocześnie firma wzmacnia swój prestiż, jako organizacja społecznie odpowiedzialna.

Popularną praktyką wśród naszych firm partnerskich jest również dopłata firmy, czyli przekazywanie ze środków własnych firmy równowartości wszystkich składek pracowników na wsparcie wskazanych przez nich beneficjentów.

 

  • Robiąc zakupy w ponad 1000 sklepach internetowych (zalando, allegro, empik, douglas, booking.com i wielu innych) poprzez stronę FaniMani

Robisz zakupy tak, jak zwykle i tam, gdzie zwykle. Płacisz tyle, co zwykle, a robiąc to przez stronę FaniMani.pl, sklep przekazuję darowiznę w wysokości około 2,5% wartości twoich zakupów. Ciebie nie kosztuje to nic, a możesz pomóc wielu. Kliknij na poniższą grafikę i dowiedz się, jak to działa i/lub skontaktuj się z Fundacją, a we wszystkim Ci pomożemy.

 

  • Przekazując swój 1% podatku

Jesteśmy w trakcie ubieganie się o status OPP, ale dzięki współpracy z Białobrzeskim Towarzystwem Kulturalnym już teraz możesz przekazać swój 1% podatku na działania prowadzone przez Naszą Fundację. 100% zebranych środków przeznaczamy na realizację naszych programów (Program Grantowy "Działaj Lokalnie", Program Stypendialny "Koniczyna", Białobrzeskie Centrum Obywatelskie, Programy edukacyjne dla dzieci, młodzieży oraz seniorów).

Wpisz w swoim zeznaniu podatkowym PIT:

KRS: 0000070424

Cel szczegółowy: KOALICJA DLA MŁODYCH

  • Zostań Wolontariuszem Fundacji

Fundacja  realizuje  swoje  programy i projekty zawsze  we  współpracy z wolontariuszami.  Przeprowadzamy również zbiórki  publiczne
na określony cel (np.  Program  Stypendialny  "Koniczyna",  młodzieżowe  projekty społeczne, itp.), w które  możesz  się  zaangażować.
W naszej organizacji zawsze znajdzie się miejsce dla osób, które chcą pomóc innym, a jednocześnie sami się rozwijać. Jeśli zbierzecie się grupą i będziecie chcieli coś zrobić na rzecz swojej lokalnej społeczności, pomożemy wam w tym!

Jeśli odnalazłbyś się w naszej organizacji w inny sposób niż 5 powyższych, to zapraszamy do kontaktu z Fundacją!

Wierzymy w słowa Albert'a Einstein'a "Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi.", więc polub naszego fanpage'a na Facebooku (Koalicja dla Młodych- Fundusz Lokalny Ziemi Białobrzeskiej) i obserwuj, jak "szaleni" ludzie zmieniają Naszą Małą Ojczyznę.

 

Kategoria: